Belgia i Dania otworzą swoje rynki pracy?

  Belgia i Dania otworzą swoje rynki pracy?

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Belgia i Dania otworzą prawdopodobnie już w tym roku swe rynki pracy dla obywateli nowych państw członkowskich, które przystąpiły do Unii pięć lat temu. Na taki krok nie zdecydują się jednak z pewnością ani Austria, ani Niemcy.
  O belgijskich i duńskich zamiarach mówił w Pradze podczas konferencji o pozytywnym wpływie imigrantów na konkurencyjność Unii Europejskiej jej komisarz zatrudnienia i równych szans, Vladimir Szpidla. Przed pracownikami z nowych państw Unii nadal bronić się będą najprawdopodobniej do końca wynegocjowanego podczas rozmów akcesyjnych siedmioletniego okresu przejściowego Niemcy i Austria.

  Ale przedłużenie obowiązującej regulacji nie będzie zwykłą formalnością - ostrzega czeski komisarz. Od władz w Berlinie i Wiedniu Szpidla będzie domagać się rzeczowych argumentów potwierdzających zasadność takiej decyzji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo