Menu Region

Na Powązkach pochowano Kamilę Skolimowską

Na Powązkach pochowano Kamilę Skolimowską

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, RB

Prześlij Drukuj
Mistrzyni olimpijska zmarła 18 lutego na zgrupowaniu sportowców w Portugalii. Miała 26 lat. Przyczyną jej zgonu był zator płucny.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, potem kondukt pogrzebowy przeszedł na Cmentarz Powązkowski. Kamilę żegnali bliscy, przyjaciele, przedstawiciele władz państwowych, kibice sportowi i warszawiacy.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki mówił podczas uroczystości, że talenty na miarę Kamili rodzą się niezwykle rzadko, a jeszcze rzadziej zdolności idą w parze z dobrocią, jaka cechowała olimpijkę. Irena Szewińska, szefowa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nazwała Kamilę Skolimowską "ostoją polskiej reprezentacji".

Śmierć Kamili Skolimowskiej głęboko poruszyła przede wszystkim środowisko sportowe.
Żegnający zmarłą złoty medalista z Sydney Szymon Ziółkowski powiedział, że Kamila Skolimowska była, jest i będzie obecna w pamięci olimpijczyków. Koleżanka zmarłej, również młociarka Małgorzata Zadura podkreślała, że była ona osobą niezwykle skromną i pomocną.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Kamilę Skolimowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kamila Skolimowska była najmłodszą złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Sydney 9 lat temu w rzucie młotem, a także dwunastokrotną mistrzynią Polski, ostatnio w ubiegłym roku. Ponadto była medalistką mistrzostw Europy seniorów oraz mistrzynią świata i Europy juniorów. Rekord Polski seniorek w rzucie młotem pobiła mając zaledwie 14 lat. Jej sportowa kariera była szczegółowo zaplanowana na najbliższe lata.

Kamila Skolimowska od 5 lat godziła swoją sportową pasję z pracą w Komendzie Stołecznej Policji. Koledzy z pracy mówią o niej, że była obowiązkowa, sumienna, serdeczna. W tym czasie ukończyła też studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się