Menu Region

Ministerstwo Finansów: Dochody państwa są wyższe od...

Ministerstwo Finansów: Dochody państwa są wyższe od przewidywanych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministerstwo Finansów informuje, że dochody budżetu po pierwszych dwóch miesiącach tego roku są o półtora miliarda złotych wyższe od prognoz zawartych w ustawie budżetowej.
Resort wydał komunikat na ten temat w związku z artykułem w "Rzeczpospolitej". Gazeta napisała, że na koniec lutego deficyt budżetowy może sięgnąć połowy kwoty planowanej na cały rok, a rząd może być zmuszony podnieść składkę rentową i zamrozić płace budżetówki.

Ministerstwo Finansów informuje, że z szacunków dotyczących strony wydatkowej budżetu wynika, że w lutym wydanych zostanie blisko 16 i pół procent wydatków rocznych. Resort wyjaśnia, że wyższy niż zeszłoroczny stopień wykonania budżetu po stronie wydatków za luty - w 2008 procentowy stopień wykonania za luty wynosił 14,1 procent - jest wynikiem przyspieszenia w tym okresie niektórych wydatków. Dotyczy to przede wszystkim szybszych wpłat z tytułu środków własnych Unii Europejskiej w wysokości 3 miliardów 900 milionów złotych, co stanowi 31 i pół procent planu rocznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się