Menu Region

General Motors liczy straty, niepewna przyszłość gliwickiego...

General Motors liczy straty, niepewna przyszłość gliwickiego Opla

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kryzys gospodarczy dramatycznie odbił się na gliwickiej fabryce Opla i innych zakładach koncernu samochodowego General Motors. Obecnie w gliwickiej fabryce trwa tydzień nieprodukcyjny, jednak dalsze funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania.
Jak mówi wiceprzewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności", Sławomir Ciebiera, liczba zwolnień będzie zatrważająca. Wyjaśnił, że w branży motoryzacyjnej było zatrudnionych 190 tysięcy osób na koniec 2008 roku, a teraz jest już spadek o 25 procent.

Na finansową pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych nie ma szans. Padają propozycje usamodzielnieniem General Motors w Europie. Członek Europejskich Rad Zakładowych z ramienia NSZZ "Solidarność" Robert Potempa powiedział, że może to przynieść wiele korzyści, bowiem plany restrukturyzacyjne i dopasowanie zdolności produkcyjnych do potrzeb odbywałyby się w Europie.

W ratowaniu polskiego rynku motoryzacyjnego niezbędna jest natychmiastowa pomoc polskiego rządu. W gliwickim Oplu produkcja wznowiona zostanie od poniedziałku, jednak nikt nie wie na jak długo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się