Menu Region

Lech mistrzem, Górnik się ratuje, a spada ŁKS

Lech mistrzem, Górnik się ratuje, a spada ŁKS

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

Prześlij Drukuj
Dziś startuje liga i po raz pierwszy od dawna typowanie ostatecznej kolejności przypomina wróżenie z fusów. Mimo wszystko - spróbujmy.
Są sygnały, które pozwalają szanse jednych zespołów poważnie zwiększyć, zaś innych zdecydowanie zmniejszyć. Zaczynajmy.

1. Lech Poznań
"Dziesięć trudnych spotkań w Pucharze UEFA musi zaprocentować" - twierdzi trener Smuda i ma rację, choć na razie ten trud procentuje jedynie kontuzjami... Rozpędzona lokomotywa wydaje się jednak nie do zatrzymania, a jedyne, co może pozbawić Kolejorza tytułu, to... degradacja za korupcję w 2004 r. Precedens był: we Włoszech trzy lata temu zabrano "scudetto" Juve (także i poprzednie) oraz wyrzucono do drugiej ligi. I fakt, że klub miał w składzie sześciu mistrzów świata, okolicznością łagodzącą nie był. No, ale żyjemy w Polsce. Potrafimy wybaczać.

2. Wisła Kraków
Smok wawelski pęknie, a z Lechem nie wygra. Z czterech powodów: wiosna to tylko 13 kolejek, w terminarzu wyjazd do Poznania, zespół ma 3 pkt straty, a do tego pewny już gorszy bilans bezpośrednich gier (w Krakowie było aż 1:4)! Za duża strata. Dawna Wisełka by ją odrobiła, ale chyba nie ta co teraz...

3. Legia Warszawa
Z pucharowej trójki prezentuje się najsłabiej, bo zbyt wiele zależy od dwóch Zimbabwańczyków. Pierwszy z nich, Choto, wygląda na wiecznego symulanta (i znów coś go boli, powinien dostawać pół wypłaty!), a drugi, Chinyama, szybko się lenistwa uczy. Iwański z Rogerem tego nie pociągną, chyba że mecze kończyłyby się już w przerwie. Sukcesem będzie wyprzedzenie Polonii i miejsce w Pucharze UEFA.

4. Polonia Warszawa
Z zespołu wyciśnięto jesienią chyba maksimum, do tego kryzys na rynku budowlanym musi przełożyć się na wysokość budżetu i zaangażowanie sponsora. Reporterzy żartują, że najwartościowszym zawodnikiem klubu jest obecnie nie Majewski i nie Trałka, lecz... asystentka prezesa, pani Maja. Co ma zatem najlepszego Polonia? Wizerunek!

5. Arka Gdynia
To jedyny klub Ekstraklasy, który może skupić się w stu procentach na grze w piłkę. Bo podobrowolnym poddaniu się karze za korupcję przez byłych działaczy kartoteka gdynian jest czysta! Do tego trener Michniewicz, z własnej już inicjatywy, pojechał do Wrocławia i wszystko wyśpiewał - ma teraz komfort pracy. Arka ograła jesienią Lecha, znaczy się ma potencjał. Jej siłą jest wyrównany skład.

6. Śląsk Wrocław
Od kiedy poszedł sygnał, że miliony zainwestuje we Wrocławiu Polsat, Śląsk zamiast się wzmacniać - słabnie. Odszedł Ostrowski, nie przyszedł Krzynówek, a trener Tarasiewicz nie może doprosić się nowej, wyższej pensji. I jak, biedak, ma wyżyć za 30 tys. zł? Wniosek jest taki, że to, co dobre, już raczej było.

7. Ruch Chorzów
Zawsze ten klub cementowały problemy, więc nie dobije go nawet ruina na giełdzie - akcje Niebieskich w pół roku spadły trzykrotnie! Ale zespół, choć bidny, to solidny.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się