Menu Region

Pakt siedemnastu ciężarnych nastolatek

Pakt siedemnastu ciężarnych nastolatek

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek

Prześlij Drukuj
Ta historia wstrząsnęła nie tylko Stanami Zjednoczonymi. Niemal wszystkie serwisy informacyjne mówią o szaleńczym wręcz pomyśle, na jaki wpadło 17 nastoletnich dziewczyn w niewielkiego miasteczka Gloucester w stanie Massachusetts.
Umówiły się, że jednocześnie zajdą w ciążę. Najstarsza ma zaledwie 16 lat.

Jakże wielkie zapanowało zaskoczenie w katolickim Gloucester, gdy kilkanaście uczennic miejscowej szkoły średniej w tym samym czasie zaszło w ciążę. Ta wiadomość błyskawicznie obiegła cały stan.

Szok był tym większy, że średnio co roku w ciążę zachodziły zaledwie cztery uczennice. Ale siedemnaście naraz to było zdecydowanie za dużo. W miasteczku zarządzono dochodzenie.

Ustalenia szkolno-policyjnego śledztwa znów zszokowały nie tylko śledczych, ale także małomiasteczkową społeczność. Okazało się, że sprawcą co najmniej jednej z ciąż jest 24-letni bezdomny mężczyzna.
Jest on już w rękach policji, ale wciąż trwają poszukiwania pozostałych przyszłych tatusiów, których tożsamość wciąż jest ustalana. Seks z nieletnimi w stanie Massachusetts jest nielegalny, a uprawianie go z osobą poniżej szesnastego roku życia to przestępstwo.

Wygląda jednak na to, że w tym ogólnym zamieszaniu i zaskoczeniu, które wywołało całe wydarzenie, największy spokój zachowują same ciężarne dziewczynki. - Niektóre bardzo się cieszą. Mają zdecydowanie lepszy nastrój niż przed ciążą - mówi Joseph Sullivan, dyrektor szkoły, do której chodziły nastolatki. Z ustaleń wynika, że dziewczynki umówiły się, iż w tym samym czasie zajdą w ciążę, by móc wspólnie wychowywać dzieci. Według psychologa, który je badał, cierpiały one na brak miłości rodziców i niską samoocenę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się