Menu Region

Niespodziewana śmierć Piotra Łazarkiewicza

Niespodziewana śmierć Piotra Łazarkiewicza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bożydar Brakoniecki

Prześlij Drukuj
W piątek na zawał serca zmarł znany reżyser i scenarzysta Piotr Łazarkiewicz. Miał 54 lata. Do historii polskiej kinematografii wpisał się m.in. "Prognozą pogody" (1982), "Kontrapunktem" (1985) i "Porą na czarownice" (1993). W dorobku miał ponad dwadzieścia filmów.

Był absolwentem polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Równie dobrze czuł się jako reżyser, autor scenariuszy i producent filmowy. W 1995 r. błysnął też serialem telewizyjnym "Odjazd", sagą o losach wielopokoleniowej rodziny z pogranicza Polski i Prus Wschodnich.

Ale to nie jedyne jego talenty. Próbował swych sił także jako kompozytor. W 1998 r. na festiwalu operatorów Camerimage światek filmowy docenił film pod tytułem "Więcej światła", do którego Łazarkiewicz skomponował muzykę.

Otrzymał wiele nagród. Do najważniejszych należy laur na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1992 r. Reżyser odebrał wtedy Nagrodę Specjalną Jury.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się