Menu Region

Fałszywe oprogramowanie antywirusowe nową bronią hakerów

Fałszywe oprogramowanie antywirusowe nową bronią hakerów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Fałszywe oprogramowanie antywirusowe - to nowa broń, jaką posługują się hakerzy. Zdaniem ekspertów zagrożenie ze strony takich programów jest coraz większe.
Internetowi przestępcy wysyłają fałszywe ostrzeżenia, które informują użytkowników, że komputer jest zagrożony wirusem. Jednocześnie zamieszczają reklamy programów, które mają rozwiązać ten problem. W rzeczywistości te programy same w sobie są niebezpieczne. Zdaniem ekspertów z brytyjskiego Stowarzyszenia Specjalistów Komputerowych hakerzy bazują na strachu użytkowników.

Na początku lutego w USA nieznani sprawcy wkładali za wycieraczki samochodów podrobione mandaty z internetowym odnośnikiem do fałszywego programu antywirusowego. Podobnie działała hakerska aplikacja znanego portalu Facebook.

Eksperci sądzą, że takich programów będzie w Internecie coraz więcej i radzą, by zabezpieczenia komputerowe kupować tylko od znanych i sprawdzonych producentów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się