Menu Region

Jutro odbędzie się pogrzeb Kamili Skolimowskiej

Jutro odbędzie się pogrzeb Kamili Skolimowskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Warszawie odbędzie się pogrzeb Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej, wielokrotnej rekordzistki w rzucie młotem. Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego na zgrupowaniu sportowców w Portugalii. Miała 26 lat.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy świętej w Katedrze Polowej o godzinie 12.30. Po mszy kondukt pogrzebowy przejdzie na Cmentarz Powązkowski.

Kamila Skolimowska była najmłodszą złotą medalistką igrzysk w Sydney 2000 roku w rzucie młotem, a także dwunastokrotną mistrzynią Polski, ostatnio w 2008 roku. Ponadto była medalistką mistrzostw Europy seniorów oraz mistrzynią świata i Europy juniorów.

Od pięciu lat była zatrudniona w oddziale prewencji Komendy Stołecznej Policji. Po uzyskaniu licencjatu w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej, ukończyła studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Kamilę Skolimowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się