Menu Region

Z podlaskiej policji tylko w 2009 roku odeszło ponad 60...

Z podlaskiej policji tylko w 2009 roku odeszło ponad 60 mundurowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Propozycja wydłużenia okresu służby, po którym mundurowi mogliby odchodzić na emeryturę powoduje coraz większe niezadowolenie wśród funkcjonariuszy. Z podlaskiej policji tylko w tym roku odeszło ponad 60 mundurowych. W tym samym czasie zeszłego roku na emeryturę odeszło 44, a rok wcześniej - 33 - poinformował rzecznik podlaskiej policji, podinspektor Jacek Dobrzyński.
Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów - Antoni Duda na spotkaniu ze służbami mundurowymi w Białymstoku powiedział, że wprowadzenie proponowanych przez resort spraw wewnętrznych zmian w ustawie emerytalnej może spowodować masowe odejścia funkcjonariuszy ze służby. Jego zdaniem może to być nawet około 10 tysięcy policjantów w całym kraju. Do tej pory po 15 latach służby na emeryturę odchodzi niecałe 3 procent funkcjonariuszy.
Natomiast średnio policjanci decydują się skorzystać z uprawnień emerytalnych po 28 latach służby. Zdaniem przewodniczącego związku policjantów zmiana dotychczasowej ustawy nie ma żadnego uzasadnienia.

Przewodniczący związku zawodowego policji przekonywał podlaskich funkcjonariuszy do nasilenia protestów służb mundurowych, jeśli rząd nadal będzie chciał zmienić z 15-letniego na 25-letni okres służby uprawniający do emerytury. Związkowcy służb mundurowych gotowi są rozmawiać o 20-letnim okresie służby, który dawałby prawo do emerytury.

Antoni Duda zapowiedział, że w Warszawie odbędzie wielka manifestacja funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, jeśli szef MSWiA, wicepremier Grzegorz Schetyna nadal nie weźmie pod uwagę głosu związkowców w sprawie propozycji zmian w ustawie emerytalnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się