Menu Region

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

Prześlij Drukuj
"Jestem za tym, żeby nazwę Stadionu Narodowego sprzedać" - wyznał minister sportu Mirosław Drzewiecki i przyznać trzeba, że mądrze. Nie dziwota, przez lata był on zresztą skarbnikiem Platformy.
I skoro umiał zbierać fundusze na kosztowne kampanie wyborcze, to potrafi zebrać środki i na budowę stadionu. Stadionu, który kosztować ma ponad miliard złotych, miliard z naszych podatków. Dobrze by się zatem stało, by choć część kosztów - w zamian za reklamę - wzięła na siebie jakaś prywatna firma.

Na świecie to nic nowego. Finał mundialu RPA 2010 odbędzie się w Johannesburgu, w dawnym Ellis Park, a obecnie: Coca-Cola Stadium (dobry strzał w kraju, w którym nawet w zimie temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza i pić się chce na okrągło). Nowiutki obiekt Arsenalu zwie się Emirates Stadium, od arabskich linii lotniczych, a Bayernu Monachium: Allianz Arena, od firmy ubezpieczeniowej.

Są oczywiście wyjątki: Barca wciąż gra na Camp Nou, Anglicy na Wembley, Rosjanie na Łużnikach (dawniej im. Lenina), a supernowoczesne Millenium w Cardiff nie ma zupełnie nic wspólnego z bankiem o tej samej nazwie. Jak zatem widać: wszystko jest kwestią nie tyle gustu, co ekonomii, gdzie towar jest wart dokładnie tyle, ile ktoś jest gotów zapłacić. Jak daje za mało - zostajemy przy tradycji.

A jak sporo: idziemy z duchem czasu. I tylko z tym może być problem, że polskie firmy raczej nie ustawią się w kolejce do ministra Drzewieckiego. Oszczędzają. No, ale w Warszawie sprzedać potrafiono, wprawdzie chłopu z zapadłej wsi, nawet kolumnę Zygmunta! Powtórka zatem - panie ministrze - mile widziana. Tylko gdzie dziś znaleźć takiego durnia?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się