Menu Region

Izraelczycy wyjaśnili, skąd bierze się UFO

Izraelczycy wyjaśnili, skąd bierze się UFO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Zjawiska atmosferyczne, loty wojskowe i kryzys ekonomiczny spowodowały w ostatnich miesiącach falę doniesień o niezidentyfikowanych obiektach latających w różnych zakątkach globu .
Od kilku dni mieszkańcy trzech stanów USA - Oklahomy, Rhode Island i Kalifornii - obserwują w nocy ogromne trójkątne obiekty, które przez kilkanaście minut krążą na niebie. W sobotę bezgłośne pomarańczowe światło dostrzeżono w miejscowości Long Ditton.

W walentynkowy wieczór w górzystej prowincji Chubut w Argentynie UFO widziały tysiące mieszkańców, a także rybacy i turyści. Dyrektor miejscowego obserwatorium astronomicznego uważa, że były to meteoryty lub szczątki satelitów.

Z kolei rosyjskie media opublikowały niedawno zdjęcia UFO wielkości dużego samolotu, które 15 lutego ukazało się nad Syberią.

Od początku roku UFO widziano także na Tajwanie, w Australii oraz w Atenach. Choć niezidentyfikowane obiekty od lat rozbudzają wyobraźnię, naukowcy z uniwersytetu w Tel Awiwie uważają, że część niezwykłych zjawisk ma naturalne wytłumaczenie. Ich zdaniem w miesiącach zimowych na północnej półkuli można zaobserwować "duszki" (sprites), które pojawiają się w czasie burzy. Błyski powstają w polu elektrycznym piorunów i trwają ułamki sekund. Występują na dużej wysokości sięgającej od 59 do 129 km.

- "Duszki" przypominają historie o UFO. To rzadkie zjawisko optyczne może mieć szerokość nawet 72 km, co odpowiada opowieściom o statkach kosmicznych - uważa Colin Price, szef badań. "Duszki" rzadko można zobaczyć gołym okiem, co tłumaczyłoby opowieści pilotów o tajemniczych światłach widywanych ponad chmurami w czasie burzy.

Mechanizm powstawania duszków pozostaje jednak niejasny. Dlatego izraelscy naukowcy próbują obecnie tworzyć ich trójwymiarowe fotografie. Liczą, że analizując ich kształt, znajdą wyjaśnienie zagadki.

Inne wyjaśnienia UFO bywają jednak bardzo prozaiczne. Niedawno w brytyjskim Grimsby kilkanaście osób z okolicznych miejscowości zaalarmowało lokalną gazetę , bo wieczorem na niebie ukazały się kolorowe światła. Potem wyszło na jaw, że to nowa iluminacja klubu nocnego.

4 stycznia w okolicach Conisholme w Anglii to właśnie UFO miało w tajemniczych okolicznościach uszkodzić 70-metrową turbinę wiatrową. Okazało się jednak, że śmigło turbiny odpadło, bo po prostu zardzewiało.

Z danych ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii wynika, że w ubiegłym roku liczba przypadków obserwacji UFO w kraju podwoiła się do 285. W Kanadzie wzrost ten wyniósł 25 proc. Eksperci starają się znaleźć na ten fenomen racjonalne wyjaśnienie.

- Dużo informacji o UFO może oznaczać zwiększoną aktywność sił zbrojnych oraz to, że ludzie, mając coraz lepszy dostęp do internetu, częściej zgłaszają dziwne przypadki - mówi kanadyjski ufolog Chris Rutkowski.

- W czasie recesji gospodarczej i wojen ludzie szukają nadziei na lepszą przyszłość. Dlatego wierzą w istnienie obcej inteligencji - uważa były wicepremier Kanady i zwolennik ufologii Paul Hallyer.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wierzycie w ufo bo ja moze tak alle niewidzalem go jescze gdze je mozna spotkac?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fabian (gość)  •

gdze mozna spodkac ufo?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ufo

+44 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dolnoślonzok (gość)  •

I znowu nauka pospieszyła wytłumaczyć maluczkim, że zdjęcia na których uwiecznili dziwny obiekt lub zarejestrował go radar pokładowy samolotu to DUSZEK, który płata figle i ma na imię chyba Kacper.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ufo

+31 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

melkart (gość)  •

kolejny ciekawy temat. Jestem zdania że opisane zjawisko może być spowodowane "zabawą" fotonów coś w rodzaju miniatury zorzy polarnej. Co do ufo osobiście nigdy go nie spotkałem choć kilka razy widziałem dziwne światełka. Póki jednak nie porozmawiam z nimi osobiście nie uwierzę, że tak się naigrywają z nas tymi iluminacjami. Z drugiej strony byłoby ignorancją sądzić, że jesteśmy sami w tak rozległym wszechświecie. ;p

odpowiedzi (0)

skomentuj