Menu Region

Donald Tusk: Jest możliwe wypracowanie wspólnego programu...

Donald Tusk: Jest możliwe wypracowanie wspólnego programu dojścia do euro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk jest przekonany, że dzisiejszy szczyt społeczny w Pałacu Prezydenckim powinien przybliżyć polskich polityków do porozumienia w sprawie euro. Szef rządu zapewnił, że zarówno prezydent, jak i rząd nie zajmują dogmatycznego stanowiska i jest szansa na dialog w tej sprawie.
Nie oznacza to jednak, że prezydent lub rząd zmienili swoje stanowiska w tej sprawie. Według relacji premiera, podczas rozmów wszyscy zgodzili się, że podpisanie traktatu akcesyjnego oznaczało zgodę na przyjęcie euro oraz co do potrzeby pragmatycznego działania na rzecz kompromisu w tej kwestii. Donald Tusk podkreślił, że po dzisiejszym spotkaniu nabrał przekonania, iż jest możliwe wypracowanie wspólnego programu dojścia do euro.

Jednocześnie premier zapewnił, że rząd nie ma zamiaru zrezygnować z rozmów z Europejskim Bankiem Centralnym o warunkach przystąpienia Polski do systemu ERM2. Donald Tusk podkreśli, że polska strona będzie zabiegać między innymi o uelastycznienie warunków przyjęcia euro. Jego zdaniem, kryzys zmusza do takich korekt, dlatego będzie próbował przekonywać europejskich partnerów do przyjęcia polskich propozycji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się