Donald Tusk: Jest możliwe wypracowanie wspólnego programu...

  Donald Tusk: Jest możliwe wypracowanie wspólnego programu dojścia do euro

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Premier Donald Tusk jest przekonany, że dzisiejszy szczyt społeczny w Pałacu Prezydenckim powinien przybliżyć polskich polityków do porozumienia w sprawie euro. Szef rządu zapewnił, że zarówno prezydent, jak i rząd nie zajmują dogmatycznego stanowiska i jest szansa na dialog w tej sprawie.
  Nie oznacza to jednak, że prezydent lub rząd zmienili swoje stanowiska w tej sprawie. Według relacji premiera, podczas rozmów wszyscy zgodzili się, że podpisanie traktatu akcesyjnego oznaczało zgodę na przyjęcie euro oraz co do potrzeby pragmatycznego działania na rzecz kompromisu w tej kwestii. Donald Tusk podkreślił, że po dzisiejszym spotkaniu nabrał przekonania, iż jest możliwe wypracowanie wspólnego programu dojścia do euro.

  Jednocześnie premier zapewnił, że rząd nie ma zamiaru zrezygnować z rozmów z Europejskim Bankiem Centralnym o warunkach przystąpienia Polski do systemu ERM2. Donald Tusk podkreśli, że polska strona będzie zabiegać między innymi o uelastycznienie warunków przyjęcia euro. Jego zdaniem, kryzys zmusza do takich korekt, dlatego będzie próbował przekonywać europejskich partnerów do przyjęcia polskich propozycji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo