Menu Region

Szczyt gospodarczy u prezydenta

Szczyt gospodarczy u prezydenta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś w Pałacu Prezydenckim odbędzie się szczyt społeczno-gospodarczy poświęcony kryzysowi finansowemu i stagnacji gospodarczej.
Zaproszenie prezydenta otrzymali ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Lech Kaczyński, który jest organizatorem spotkania, powiedział, że chce namawiać uczestników do podejmowania wszystkich możliwych działań mających powstrzymać wzrost bezrobocia. Prezydent podkreślił, że na szczyt zaprosił również premiera i kilku ministrów.


Szef rządu zapowiedział, że skorzysta z zaproszenia, choć - jak podkreślił - jeszcze do niego nie dotarło. Zaznaczył jednak, że nawet jeśli otrzyma je godzinę przed szczytem, skorzysta z niego.
Szef Kancelarii prezydenta Piotr Kownacki poinformował, że zaproszenie dla premiera zostało już wysłane.

Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim zaproszeni są między innymi szef NBP Sławomir Skrzypek, Henryka Bochniarz - prezydent Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", prezes Business Centre Club Marek Goliszewski oraz szefowie Solidarności i OPZZ Janusz Śniadek i Jan Guz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się