Menu Region

Giganci thrash metalu szykują szturm na warszawską Stodołę

Giganci thrash metalu szykują szturm na warszawską Stodołę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Świrkowicz

Prześlij Drukuj
W tym roku, wyjątkowo, największy polski festiwal mocnego grania odbędzie się w nowym miejscu
Gdy tylko co roku zbliża się początek marca, puls rodzimych fanów metalu drastycznie przyspiesza, a nogi wpadają w trudne do opanowania drżenie: wszak to właśnie w tym terminie regularnie od 23 lat odbywa się Metalmania, największe krajowe święto ciężkiego grania.

Nietrudno zatem wyobrazić sobie blady strach, jaki padł na zakochanych w gitarowym łomocie nieboraków, gdy okazało się, iż w tym roku hala katowickiego Spodka - tradycyjne miejsce całodziennych metalmaniackich ceremonii - będzie w remoncie.

Na szczęście organizatorzy, zamiast załamywać ręce, postanowili poszukać wyjścia awaryjnego. I ostatecznie zdecydowali się zaprosić fanów na skromniejszą imprezę o kryptonimie Metalmania Fest, która już 7 marca solidnie wstrząśnie warszawskim klubem Stodoła.


Bo skromniejsza wcale nie znaczy gorsza czy mniej czadowa. Wręcz przeciwnie. Wystarczy rzucić okiem na zestaw gwiazd, które na 10 godzin zawładną stodolaną sceną - lista zaproszonych zespołów to spełnienie marzeń każdego, kto na hasło "thrash metal" bez wahania rusza w koncertowy bój.

Ciężkozbrojnej stawce przewodzić będzie bowiem sam legendarny Max Cavalera, który na czele swej formacji Soulfly pokaże stołecznej publice, jak z klasą łączyć thrashowy wyziew z etnicznymi dźwiękami z różnych stron świata, ze szczególnym naciskiem na jego rodzinną Brazylię. Ekslider słynnej Sepultury będzie wraz z kolegami promował swój najnowszy, świetnie przyjęty album "Conquer".

Ale pozostali towarzysze broni niewiele mu ustępują. Zobaczymy bowiem także otoczony kultem wśród fanów kalifornijski Exodus (pierwszy zespół Kirka Hammetta z Metalliki), równie utytułowany w thrashmetalowych bojach Overkill oraz niemiecki Heaven Shall Burn.

Nie zabraknie też gości specjalnych, jednak ich tożsamość poznacie dopiero, gdy stawicie się w Stodole.

Metalmania Fest, 7.03, godz. 14, Warszawa, klub Stodoła, ul. Batorego 10, bilety 135-150 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się