Menu Region

Medicover chce przejąć Damiana

Medicover chce przejąć Damiana

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena A. Olczak

Prześlij Drukuj
Medicover ma już zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Centrum Medycznym Damiana.
Dzięki temu Medicover będzie mógł dokupić do 36 proc. udziałów, które posiada obecnie kolejne 22 proc. Po połączeniu pacjenci będą mieli dostęp do dwóch prywatnych szpitali na terenie Warszawy.

Medicover ma już w Polsce 260 tys. klientów, którzy leczą się w 20 centrach medycznych w największych miastach Polski. Zatrudnia ok. 3 tys. osób. Spółka planuje także otwarcie wiosną w Warszawie prywatnego szpitala.
To największa tego typu inwestycja nie tylko na skalę kraju, ale także całej Europy Środkowo-Wschodniej. Docelowo ma się tam znaleźć miejsce dla 270 pacjentów, a liczba planowanych operacji to 4 tys. rocznie.

W Polsce działa już obecnie ok. 120 prywatnych szpitali. Szacuje się, że w tym roku 10 proc. wszystkich hospitalizacji będzie miało miejsce w prywatnych placówkach. Tymczasem jeszcze dwa lata temu odsetek ten sięgał 1,5 proc. Firmy także coraz chętniej zajmują się otwieraniem prywatnych gabinetów specjalistycznych i przychodni. Jest już ich łącznie w całym kraju ponad 110 tys.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się