Menu Region

Wyższe zyski Eurobanku

Wyższe zyski Eurobanku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena A. Olczak

Prześlij Drukuj
Zarząd Eurobanku ogłosił większy niż prognozowano wzrost zysków za 2008 rok. Inne banki słabsze niż rok temu.
Eurobank poinformował, że zwiększył zyski w 2008 roku o 35,8 proc., a zysk netto wyniósł 185 mln zł. To więcej, niż prognozowano. Wskaźnik ROE wyniósł 35,4 proc, a współczynnik wypłacalności banku - 10,32 proc.

W 2008 roku Eurobank udzielił ponad 430 tys. kredytów. Liczba sprzedanych kart kredytowych zwiększyła się o 300 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a wartość zaciągniętych przez klientów kredytów hipotecznych wyniosła 907 mln zł. Tak dobre wyniki to zasługa zwiększenia sieci franczyznowej i współpracy z pośrednikami finansowymi. W 2009 roku Eurobank chce umacniać swoją pozycję na rynku.

Ostatnie publikacje dotyczące wyników finansowych banków pokazały, że zyski, jakie osiągnęły one w IV kwartale 2008 roku, są nawet o 40 proc. mniejsze od ubiegłorocznych. Bank Handlowy podał niedawno, że zarobił w całym 2008 roku 655,4 mln zł. W porównaniu z wynikiem z ub.r. to spadek o 140 mln zł. Kredyt Bank z powodu zmniejszenia dochodów o 16,8 proc. ogłosił, że będzie zmniejszać koszty i zwolni 300 osób.

Zredukować ilość etatów w związku ze słabszymi wynikami planuje także bank Millennium, który w IV kwartale zarobił 36 mln zł wobec zysku 122 mln zł w IV kwartale 2007 r.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się