Menu Region

Złote i srebrne karty pacjenta w szpitalu MSWiA w Warszawie

Złote i srebrne karty pacjenta w szpitalu MSWiA w Warszawie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szpital MSWiA przy ulicy Wołoskiej w Warszawie wprowadził srebrne i złote karty pacjenta w formie abonamentu. Złota karta kosztuje 700 złotych miesięcznie, ale pacjent ma nieodpłatny dostęp m.in. do badań diagnostycznych i laboratoryjnych, konsultacji lekarskich, pogotowia ratunkowego, pobytu w szpitalu do pięciu dni.
Organem założycielskim szpitala jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rzeczniczka resortu Wioletta Paprocka twierdzi, że świadczenie usług komercyjnych przez szpital jest zgodne z prawem. Tłumaczy, że lekarze przyjmują w oddzielnym budynku, dawnym budynku VIP-ów. Jednak badania diagnostyczne wykonywane są na szpitalnym sprzęcie. Szpital za wykorzystywanie sprzętu otrzymuje pieniądze.

Barbara Kozłowska z Biura Praw Pacjenta przy ministrze zdrowia przyznała, że taka sytuacja w innym szpitalu publicznym byłaby dyskusyjna. "W szpitalach innych niż resortowe taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, dlatego jest bardzo dużo kontrowersji jeśli chodzi o opłaty ponoszone przez pacjentki przy porodzie, mówi się o tym że jest to niezgodne z prawem" - powiedziała.

Poprzedni ministrowie zdrowia walczyli o to by nie mieszać w szpitalach świadczeń finansowanych ze środków publicznych z tymi za pieniądze. Ze szpitali wyprowadzono więc wszelkiego rodzaju fundacje ale wprowadza się usługi komercyjne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się