Menu Region

Hiszpańskie banki nie udzielają kredytów małym i średnim...

Hiszpańskie banki nie udzielają kredytów małym i średnim firmom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Z sondażu, przeprowadzonego przez izby handlowe wynika, że w ciągu niespełna miesiąca liczba odrzuconych wniosków o udzielenie kredytów wzrosła trzykrotnie.
W styczniu na kłopoty z finansowaniem produkcji narzekało ponad połowę hiszpańskich małych i średnich firm, teraz ten problem dotyczy prawie wszystkich takich przedsiębiorstw. Tylko co dziesiąte deklaruje, że nie ma kłopotów z płynnością finansową.

Główną przyczyną jest polityka banków, które nie udzielają pożyczek, mimo apeli rządu, izb handlowych i ministra przemysłu, który otwarcie przyznał, że takie praktyki doprowadzą do stłamszenia hiszpańskiej gospodarki.

Z kolei właściciele firm, którzy dostają kredyty, donoszą o zaostrzeniu warunków, podwyżce opłat bankowych i skróceniu czasu na spłatę. Żeby ratować sytuację, rząd zapowiedział, że przekaże na rzecz przedsiębiorców 46 miliardów euro. Ponad połowa tej sumy miałaby zostać przeznaczona na pożyczki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się