Menu Region

Warszawa: Wystawa spreparowanych ciał zgodna z polskim...

Warszawa: Wystawa spreparowanych ciał zgodna z polskim prawem?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła formalne śledztwo, które ustali czy wystawa spreparowanych ciał jest zgodna z polskim prawem. Wystawę "Bodies - The Exhibition" można oglądać w jednym ze stołecznych centrów handlowych.
Rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Mateusz Martyniuk powiedział, że zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyli do organów ścigania: Główny Inspektor Sanitarny, Rzecznik Praw Obywatelskich i niektórzy posłowie, a także osoby prywatne. Dotyczą one nie tylko znieważenia zwłok, ale i tego, czy zorganizowanie takiej wystawy w Polsce było zgodne z prawem.

Mateusz Martyniuk zapowiedział, że w toku postępowania śledczy ustalą, czy doszło do znieważenia zwłok oraz, czy zostały zachowane wszelkie procedury konieczne do urządzenia takiej wystawy. Prokuratorzy badają w tym celu dokumentację ekspozycji i ustalają, czy zezwolenie na jej organizację nie narusza polskich przepisów.

Na wystawie "Bodies - The Exhibition" można oglądać łącznie 13 spreparowanych ludzkich ciał, ponad 250 organów i ludzkie zarodki w różnych fazach życia płodowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się