Menu Region

Peres krytykuje stosunek Europy do Hamasu

Peres krytykuje stosunek Europy do Hamasu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Izraela Szymon Peres uznał za zbyt wyrozumiały stosunek Europy do terrorystycznej organizacji Hamas. Peres powiedział podczas spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego w Jerozolimie, że Hamas działa w interesie Iranu i nie waha się wykorzystywać do swoich celów ludności cywilnej.
Szymon Peres podkreślił w rozmowie z przewodniczącym europarlamentu Hansem-Gertem Poetteringiem, że tolerancyjne podejście do Hamasu utrudnia negocjacje pokojowe i podważa pozycję umiarkowanych polityków palestyńskich.

Członkowie delegacji europejskiej, którzy wcześniej odwiedzili Strefę Gazy, stwierdzili, że w dalszym ciągu nie dociera tam wystarczająca ilość leków i podstawowych artykułów żywnościowych. Według Peresa Izrael codziennie wpuszcza do Strefy konwoje z zaopatrzeniem, jednak często nie docierają do celu, gdyż są rozkradane przez bojówkarzy Hamasu.

W najbliższy poniedziałek Jerozolimę odwiedzi nowa amerykańska sekretarz stanu Hilary Clinton, która także będzie się zajmować głównie sytuacją w Strefie Gazy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się