Menu Region

Popyt wzrośnie tylko na małe auta

Popyt wzrośnie tylko na małe auta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Tomasz Dominiak

Prześlij Drukuj
Z Allanem Rushforthem, wiceprezesem europejskiego oddziału Hyundaia, rozmawia Tomasz Dominiak
Nie widać końca spadku produkcji w branży motoryzacyjnej. Kiedy konsumenci zaczną kupować nowe samochody?
Jedyną szansą jest poprawa sytuacji gospodarczej, a na to na razie się nie zanosi. Branża wiąże jednak duże nadzieje z dopłatami za zakup nowych aut. Z tego powodu niektóre rynki, jak np. Niemcy czy Francja, a ostatnio również Włochy, nieco się ożywiły, dzięki czemu jest szansa przynajmniej na zatrzymanie spadku sprzedaży.


Czy kryzys oszczędził jakiś koncern na świecie?
Na pewno jest grupa producentów, którzy radzą sobie z kryzysem lepiej niż inni. W styczniu w Europie rynek skurczył się aż o 25 proc., podczas gdy Hyundai zanotował "tylko" niecałe 9 proc. straty. Z kolei w lutym nasze zamówienia urosły w tempie 17-18 proc., licząc rok do roku. To m.in. zasługa programu dopłat, który ruszył w Niemczech, Francji czy Włoszech. Myślę, że dzięki bardzo dobrej kontroli kosztów jesteśmy do kryzysu lepiej przygotowani niż tacy giganci jak General Motors czy Chrysler.

W styczniu w Stanach Zjednoczonych na przekór rynkowi udało się Wam zwiększyć sprzedaż. Czyja to zasługa?
Kluczowe było wprowadzenie programu ubezpieczenia, dzięki któremu klient może bez żadnych kosztów oddać zakupione u nas auto w razie utraty pracy. Obecna sytuacja wymaga bardzo nietypowych rozwiązań, bo obawa przed bezrobociem skutecznie odstrasza klientów od wizyty w salonie. Rozszerzamy ten program na Europę i pilotażowo wprowadziliśmy go na razie w Hiszpanii.

Jakie modele samochodów będą w tym roku popularne w Europie?
Na pewno segment aut miejskich będzie rósł, bo jest duży popyt na ekonomiczne pojazdy. Z badań wynika też, że klienci przestają kierować się tylko i wyłącznie marką. Zwracają uwagę na cenę i koszt utrzymania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się