Zarząd Kompanii Węglowej dostał podwyżki. Górnicy są...

  Zarząd Kompanii Węglowej dostał podwyżki. Górnicy są oburzeni

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Podwyżki płac dla zarządu Kompanii Węglowej, której górnicy strajkują, wyniosły 6,9 procent. Jak podkreśla wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, Wacław Czerkawski, skoro są pieniądze dla zarządu, to muszą się też znaleźć na podwyżki dla górników.
  Zarząd twierdzi, że podwyżka jest zgodna z prawem, powinien więc, zdaniem Czerkawskiego, zgodzić się na podwyżkę dla górników co najmniej w wysokości ustalonego przez rząd wskaźnika, wynoszącego 8 procent.

  Szef Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" Bogusław Ziętek uważa, że przyznanie podwyżek członkom zarządu to hipokryzja. Górnikom wmawiano bowiem, że nie mogą dostać podwyżek, tymczasem otrzymał je zarząd. Ziętek zarzucił ministrowi skarbu Aleksandrowi Gradowi, że nie reaguje na tę sytuację.

  W ocenie Ziętka, aktualne jest hasło Sierpnia 80 "Nie będziemy płacić za wasz kryzys", pod którym dzisiaj strajkują górnicy, prowadzący okupację spółek węglowych. Domagają się oni podwyżek płac oraz zniesienia obowiązku odrabiania chorobowego i dni oddawania krwi. Manifestacja ma być skierowana również przeciwko polityce rządu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo