Menu Region

Strajków "Sierpnia 80" ciąg dalszy

Strajków "Sierpnia 80" ciąg dalszy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Związkowcy "Sierpnia 80" kolejny dzień okupują siedziby trzech spółek węglowych, a na dzisiaj zapowiadają także manifestację. Przewodniczący związku Bogusław Ziętek mówi, że protest rozpocznie się przed siedzibą Kompanii Węglowej, potem przeniesie się pod Katowicki Holding Węglowy, a zakończy się przed Urzędem Wojewódzkim.
Wyjaśnił, że demonstracja będzie miała na celu między innymi wyrażenie sprzeciwu wobec ograniczenia płac w górnictwie.

W każdej ze spółek spór "Sierpnia 80" z zarządem jest na innym etapie. Bogusław Ziętek zaznaczył, że w Kompanii Węglowej i w Jastrzębskiej Spółce Węglowej są spisane protokoły rozbieżności i obecnie trwają oczekiwania na mediatora.

Natomiast rozmów nie było w Katowickim Holdingu Węglowym, który zdaniem Ziętka unika dialogu, czym łamie ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Z zarządami wszystkich trzech spółek węglowych "Sierpień 80" jest w sporze płacowym. Związkowcy domagają się większych, 14-procentowych, podwyżek niż przedstawiciele innych związków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się