Menu Region

Energetyka zdominowała wizytę Pawlaka na Białorusi

Energetyka zdominowała wizytę Pawlaka na Białorusi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Współpraca w dziedzinie energetyki i wspólne inwestycje to najważniejsze tematy poruszone przez wicepremiera Waldemara Pawlaka podczas wizyty na Białorusi.
Wiceszef polskiego rządu spotkał się w Mińsku z premierem Siergiejem Sidorskim i wicepremierem Andrejem Kobiakowem. Według Waldemara Pawlaka - Polska i Białoruś są gotowe do realizacji wspólnych projektów energetycznych.

Chodzi o budowę elektrociepłowni w obwodzie grodzieńskim i poprowadzenie drugiej nitki gazociągu Jamał - Europa. Wicepremier z satysfakcją przyjął zapewnienie władz w Mińsku o możliwości wejścia na białoruski rynek polskich banków i firm ubezpieczeniowych. - Obecność polskich banków i ubezpieczycieli na Białorusi będzie gwarantowała bezpieczeństwo polskim inwestorom -powiedział Waldemar Pawlak.

Podczas wizyty wicepremiera w Mińsku obecni byli również wiceszefowie resortów: gospodarki, finansów i rolnictwa oraz prezesi dużych polskich firm. Podpisano miedzy innymi porozumienia o współpracy warszawskiej giełdy z giełdą białoruską, wznowieniu żeglugi na kanale Augustowskim i zorganizowaniu w Polsce polsko - białoruskiego szczytu gospodarczego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się