Menu Region

Stany Zjednoczone zaciskają pasa

Stany Zjednoczone zaciskają pasa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Barack Obama powiedział, że po wydaniu setek miliardów dolarów na rozkręcenie gospodarki, Ameryka będzie musiała zacisnąć pasa. Prezydent USA zapowiedział zmniejszanie o połowę deficytu budżetowego do końca jego kadencji.
Obejmując stanowisko prezydenta Barack Obama odziedziczył gigantyczny deficyt budżetowy. W tym roku wyniesie on ponad 1,2 biliona dolarów, co stanowi 9 procent PKB. Obama powiedział, że taka sytuacja jest nie do utrzymania i podkreślił, że "nie wydaje się pieniędzy, których się nie posiada". - Żeby to robić, trzeba znaleźć oszczędności gdzie indziej - dodał.

Obama dał jednak do zrozumienia, że zasada ta nie będzie obowiązywać w tym roku. Według prezydenta USA, najpierw trzeba przezwyciężyć kryzys gospodarczy, czemu służy pakiet stymulacyjny o wartości 800 miliardów, a dopiero potem ograniczyć wydatki budżetu.

Barack Obama obiecał zmniejszenie deficytu do 533 miliardów dolarów, do roku 2013. Nie wyjaśnił jednak dokładnie, jak ten cel zamierza osiągnąć. Według wielu ekonomistów, tak znaczna redukcja deficytu może okazać się niemożliwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się