Menu Region

Forum Przeciw Depresji: Kolorowy happening

Forum Przeciw Depresji: Kolorowy happening

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją w Warszawie odbył się happening zorganizowany przez Forum Przeciw Depresji. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu ludzi przebranych w kolorowe stroje, którym towarzyszył zespół bębniarzy oraz szczudlarze.
Akcja została zorganizowana, aby uświadomić ludziom jak wielkim problemem są stany depresyjne. Uczestnicy happeningu informowali przechodniów, że objawami depresji są: przygnębienie, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, brak apetytu oraz stany lękowe.

Katarzyna Urbańska z Forum Przeciw Depresji powiedziała, że gorsze dni zdarzają się każdemu. Jednak w przypadku, gdy objawy depresji występują kilkanaście dni, zaleca się konsultacje z lekarzem, który może przepisać odpowiednie leki.

Według Zbigniewa Turleja z Instytutu Elektrotechniki, najnowsze badania potwierdzają, że najlepszym sposobem na złe samopoczucie jest światło dzienne. Naukowiec zaleca, aby każdy pracownik robił sobie półgodzinną przerwę, którą spędza na świeżym powietrzu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Szacuje się, że w Polsce na tę dolegliwość cierpi około półtora miliona osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się