Menu Region

Niemcy świętują Różany Poniedziałek

Niemcy świętują Różany Poniedziałek

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ulice wielu niemieckich miast opanowały kolorowe tłumy błaznów i przebierańców. W Niemczech obchodzony jest "różany poniedziałek", który stanowi kulminację karnawałowych ostatków. Najbardziej huczna zabawa trwa w Nadrenii.
Zgodnie z tradycją, o 11:11 ulicami Kolonii, Moguncji, Düsseldorfu i innych nadreńskich miast ruszyły barwne pochody przebierańców w czapkach i perukach. Przez ulice przetaczają się wielokilometrowe korowody samochodów, orkiestr w historycznych strojach i komików.

Tylko w Kolonii na trasę wyruszyło 150 pojazdów z platformami, z których posypało się 150 ton słodyczy. Mimo chłodu i brzydkiej pogody na ulicach zgromadziło się milion widzów.

Na platformach tradycyjnie umieszczono też ogromne kukły polityków i innych postaci, znanych, choć nie zawsze lubianych. Jest wśród nich postać Angeli Merkel, której po interwencji organizatorów trzeba było domalować skromne bikini, aby pani kanclerz nie była zupełnie naga.

Tak będzie do wieczora, kiedy zabawa przeniesie się do pubów i restauracji. A na ulicach rozpocznie się wielkie sprzątanie po ostatkowym szaleństwie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się