Menu Region

1 maja...

1 maja w Chrzypsku Wielkim premiera tulipana "Aleksander Kwaśniewski": Będzie pasował do...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
1 maja  w Chrzypsku Wielkim premiera tulipana "Aleksander Kwaśniewski": Będzie pasował do... 1 maja  w Chrzypsku Wielkim premiera tulipana "Aleksander Kwaśniewski": Będzie pasował do...

(© AP Photo/Ermindo Armino)

Imię Aleksandra Kwaśniewskiego będzie nosił tulipan, który 1 maja zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie). Na razie nie jest znany jego kolor i wygląd.
Przed rokiem swoją premierę miał kwiat noszący imię Jolanty Kwaśniewskiej. To ona też, w zastępstwie męża, weźmie udział w oficjalnej premierze nowej odmiany.

Właściciel gospodarstwa ogrodniczego Bogdan Królik zastrzegł, że do chwili premiery nie zdradzi wyglądu i koloru nowej odmiany. "Będzie to bardzo dorodny tulipan, zdrowy, w pełnej elegancji, pasujący doborem kolorystycznym do 'Jolanty Kwaśniewskiej'" - zapewnił.
Przypomniał, że tulipan "Jolanta Kwaśniewska" jest koloru różowego.

W gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim hodowane są także tulipany "Maria Kaczyńska", "Lech Kaczyński" i "Anna Komorowska".

"Kolejne, prezentowane u nas odmiany mają imiona par prezydenckich. Gdy w 2008 roku premierę miał tulipan 'Maria Kaczyńska', zdecydowaliśmy o nazwaniu następnej odmiany imieniem jej męża. Będzie również tulipan 'Bronisław Komorowski', imię zostanie oficjalnie nadane, gdy pan prezydent zakończy urzędowanie" - powiedział Królik.

Nowe odmiany tulipanów powstają 15-20 lat. Jak zapewnił Królik, o nadaniu tulipanowi imienia Kwaśniewskiego decydowano przed rokiem. Nikt wówczas nie przypuszczał, że premiera tej odmiany tulipana zbiegnie się z wzmożoną aktywnością polityczną jego imiennika.

W Chrzypsku Wielkim znaleźć można też m.in. tulipany "Jan Paweł II", "Irena Sendler", "Mikołaj Kopernik", "Piękna Polka" czy "Preludium Chopina".
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

PASJE

+14 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ENGEL (gość)  •

PIEKNE WYSTAWY KWIATOW , KOBIERCE ,DYWANY Z KWIATOW I DZIEŁA SZTUKI Z KWIATOW DO TEGO CZEKOLADOWE FONTANY -PIEKNIE -ANNA

odpowiedzi (0)

skomentuj