Menu Region

Sprzeczne informacje dotyczące losu zakładnika pakistańskich...

Sprzeczne informacje dotyczące losu zakładnika pakistańskich bojowników

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Pakistańscy bojownicy, którzy porwali Amerykanina pracującego dla ONZ, dementują doniesienia o jego śmierci. Rzecznik grupy nazywającej się "Zjednoczonym Frontem Wyzwolenia Beludżystanu" podczas rozmowy z jednej z agencji prasowej, że John Solecki żyje.
Wcześniej pakistańskie media, podały, że według słów porywaczy, Amerykanin został stracony. Przedstawiciel bojowników podkreślił, że pracownik ONZ jest chory, ma problemy z sercem i nerkami, podawane są mu leki. Rzecznik porywaczy podkreślił, że nikt z porywaczy kontaktował się w tej sprawie dzisiaj z pakistańskimi mediami.

W piątek "Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu" groził egzekucją zakładnika w ciągu 72 godzin. Później ogłosił, że daje rządowi w Islamabadzie jeszcze kilka dni na spełnienie żądań.

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców został uprowadzony 2 lutego w północnym Beludżystanie. Porywacze w zamian za życie Amerykanina żądali uwolnienia z pakistańskich więzień 141 kobiet pochodzących z ich terytorium. Dodatkowo żądali informacji o losie sześciu tysięcy zaginionych mieszkańców tej prowincji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się