Menu Region

Niemieccy liberałowie nie chcą Steinbach

Niemieccy liberałowie nie chcą Steinbach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Niemieccy liberałowie sprzeciwiają się obecności Eriki Steinbach w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Wiceprzewodniczący frakcji FDP w Bundestagu Werner Hoyer wezwał szefową Związku Wypędzonych do rezygnacji z udziału w pracach tego gremium.
W wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt" Hoyer powiedział, że Steinbach powinna ustąpić, ponieważ spór wokół jej osoby grozi pogorszeniem relacji Niemiec z Polską. Polityk FDP uznał, że najlepiej byłoby, gdyby zrezygnowała sama. Jeżeli jednak tak się nie stanie, procedurę powoływania członków rady powinno się, jego zdaniem, przeciągać aż do znalezienia polubownego rozwiązania z Polską.
Hoyer podkreślił, że premier Tusk podjął ryzyko związane z otwarciem nowego rozdziału w stosunkach polsko-niemieckich. "Dlatego teraz nie należy niepotrzebnie utrudniać życia jego rządowi" - powiedział deputowany FDP.

Wolna Partia Demokratyczna, znana pod niemieckim skrótem FDP, jest kolejnym ugrupowaniem wyrażającym krytykę wobec obecności Eriki Steinbach w radzie fundacji, która ma zarządzać placówką upamiętniającą powojenne wysiedlenia. Jej obecności sprzeciwiają się również socjaldemokraci i Zieloni. FDP, która ma obecnie 18 procent poparcia, może po wrześniowych wyborach wejść do rządu i zostać nowym koalicyjnym partnerem CDU.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się