Menu Region

Pakistańscy bojownicy uśmiercili porwanego Amerykanina?

Pakistańscy bojownicy uśmiercili porwanego Amerykanina?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Pakistańscy bojownicy, którzy porwali Amerykanina pracującego dla ONZ, twierdzą, że zabili zakładnika.
Stacja Geo news podała, że z tą informacją do agencji Press Club zadzwonił nieznany mężczyzna. Rozmówca powiedział, że porywacze dokonali egzekucji. Ciało Amerykanina zostanie, według jego słów, gdzieś podrzucone w ciągu dwóch godzin.

Inna telewizja - Express News - poinformowała, że mężczyzna dzwonił z miasta Nushki, leżącego w pobliżu afgańsko - pakistańskiej granicy. W piątek grupa nazywająca się "Zjednoczonym Frontem Wyzwolenia Beludżystanu" groziła egzekucją zakładnika w ciągu 72 godzin. Później ogłosiła, że daje rządowi w Islamabadzie jeszcze kilka dni na spełnienie żądań.

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców został uprowadzony 2 lutego w północnym Beludżystanie. Porywacze w zamian za życie Amerykanina żądali uwolnienia z pakistańskich więzień 141 kobiet pochodzących z ich terytorium. Dodatkowo żądali informacji o losie sześciu tysięcy zaginionych mieszkańców tej prowincji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się