Menu Region

Siwiec: koalicja wyborcza z Demokratami nie jest możliwa

Siwiec: koalicja wyborcza z Demokratami nie jest możliwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec uważa, że stworzenie wspólnej listy wyborczej do europarlamentu z centrolewicą byłoby niemożliwe.
Gość "Sygnałów Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia wyjaśnił, że jego ugrupowanie ma program, który w niektórych punktach jest skrajnie różny od programu Partii Demokratycznej. Marek Siwiec przypomniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej próbował już działać wspólnie z demokratami pod szyldem LiD. Lecz, jak podkreślił, był to twór wewnętrznie niespójny.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie tworzył szeroką listę lewicową, ale pod szyldem SLD.

W ocenie eurodeputowanego, jest to odważna decyzja, gdyż jeśli jego ugrupowanie otrzyma dobry wynik, będzie to ważny krok ku konsolidacji lewicy. Przegrana Sojuszu będzie prowadziła, według Marka Siwca, do dalszego rozdrobnienia lewicy.

Przewodniczący partii Grzegorz Napieralski stwierdził, że w SLD nie ma zgody na budowanie struktury jaką określił jako LiD-bis. Podkreślił, że na liście tworzonej przez Sojusz mogą znaleźć się tylko kandydaci lewicowi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się