Menu Region

Adam Synowiec: Nowy terror w

Adam Synowiec: Nowy terror w świecie krachu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

szef działu świat i nauka

Prześlij Drukuj
Cały świat miał nadzieję, że najbogatsze kraje, które kryzys finansowy wywołały, w miarę szybko naprawią, co zepsuły. Przyznaję, ja też.
Tyle że wszystkie szczyty najpotężniejszych krajów G8 czy G20, czy inne G coś tam, tak naprawdę nic nie dały. Spór o protekcjonizm gospodarczy sygnalizuje, że rządy krajów w walce z recesją będą dbały tylko o swoje interesy.

Rozdyskutowana w metodach zmagań z recesją polityczno-bankowa Europa nie jest w ogóle przygotowana na złość milionów ubożejących w oczach ludzi. Przez weekend tysiące Europejczyków wyszły na ulicę, żeby zaprotestować przeciwko biedzie. Za miesiąc czy trzy frustracja ta może doprowadzić do zdecydowanie bardziej gwałtownych czynów, niż tylko wymachiwanie transparentami.

Na powszechnym niezadowoleniu wobec władz skorzystać mogą najbardziej ekstremistyczne ruchy polityczne od lat w letargu czekające na swój czas.
W latach 70. celem ultralewackich terrorystów z Czerwonych Brygad, Frakcji Czerwonej Armii, Akcji Bezpośredniej byli politycy i bankowcy, symbole znienawidzonego kapitalizmu. Teraz tę samą profesję przecież obciąża się odpowiedzialnością za kryzys.

Jak w Grecji, która zamienia się w nowe centrum anarchistycznego terroru w Europie. Po zamieszkach ulicznych z grudnia w Atenach znowu jest niebezpiecznie. Kilka dni temu miny zapalające wybuchły jednego dnia w kilkunastu miejscach. W środę cudem wielką bombę rozbrojono pod siedzibą Citibanku. Ostrzelano siedziby telewizji i ambasady USA. W sobotę zagrożono mordami dziennikarzy, polityków i policjantów.

Zdaniem ekspertów najgorsze wciąż przed nami. Chciałbym się mylić, ale znaczy to też, że najlepsze wciąż przed nowym pokoleniem bojowców z Europy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się