Menu Region

Egipt otworzył na 3 dni przejście graniczne ze Strefą Gazy

Egipt otworzył na 3 dni przejście graniczne ze Strefą Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Egipt otworzył na 72 godziny przejście graniczne ze Strefą Gazy, uchylając tym samym częściowo blokadę tego terytorium. Przypuszczalnie władze w Kairze chciały uspokoić nastroje wśród Palestyńczyków, szykujących się do masowych demonstracji i protestów w granicznej miejscowości Rafah.
Przez otwarte na trzy doby przejście w Rafah przepuszczani są na razie tylko studenci palestyńscy, mający paszporty krajów arabskich i Palestyńczycy, wracający do domów po otrzymaniu pomocy lekarskiej na Synaju. Od strony Izraela wszystkie przejścia pozostają zamknięte, a Jerozolima kilka dni temu zapowiedziała, że nie otworzy ich, dopóki Hamas nie zwolni uprowadzonego żołnierza Gilada Szalita.

Po niespodziewanym ogłoszeniu tej decyzji Egipcjanie przerwali mediację mającą doprowadzić do rozejmu między Izraelem i Hamasem. Równocześnie policjanci egipscy zabili czterech Palestyńczyków, przemycających towary podziemnym tunelem pod granicą.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się