Menu Region

Rosjanie demonstrują w obronie dzikich owiec

Rosjanie demonstrują w obronie dzikich owiec

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W rosyjskiej miejscowości Gorno-Ałtajsk odbyła się demonstracja w obronie Argali ałtajskich. Te największe dzikie owce są wpisane do Czerwonej Księgi, gatunków zagrożonych wyginięciem.
Kilkaset osób zebrało się na centralnym Placu Lenina z plakatami "Precz ze szkodnikami u władzy" oraz "Wszyscy powinni być równi wobec prawa". Demonstracja jest związana z niedawnym prawdopodobnym przypadkiem tragicznego polowania na Argale ałtajskie przez wysokich urzędników.

9 stycznia na Ałtaju w katastrofie helikoptera Mi-8 zginęło 7 osób. Media sugerowały , że uczestnicy wyprawy strzelali do owiec prosto z lecącego helikoptera. Wśród tych którzy zginęli był przedstawiciel prezydenta Rosji w Dumie Aleksander Kosopkin i szef ałtajskiego komitetu do spraw ochrony przyrody Wiktor Kajmin. Na rosyjskim Ałtaju, żyje zaledwie 200 sztuk owiec Argali.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się