Menu Region

Spotkanie Kaczyński-Gaszparowicz przed szczytem w Pradze

Spotkanie Kaczyński-Gaszparowicz przed szczytem w Pradze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lech Kaczyński na spotkaniu z prezydentem Słowacji Ivanem Gaszparowiczem w Namestovie wyraził przekonanie, że unijny szczyt w sprawie kryzysu będzie wielkim wyzwaniem dla wspólnoty. Szczyt odbędzie się 1 marca w Pradze.
Prezydent podkreślił, że Polska i Słowacja, które też kiedyś będą przewodniczyć Unii powinny wesprzeć przewodzących jej w tym półroczu Czechów. - Powinny pokazać, że prezydencja czeska jest tak samo dobra, jak każda inna - dodał.

Lech Kaczyński powiedział też, że na razie Polska i Słowacja są zainteresowane tym, aby "solidarność w Unii Europejskiej łączyła się z równością. - Jeżeli będzie to Europa równych i równiejszych, to wielki historycznie udany eksperyment może się szybko skończyć - podkreślił polski prezydent.


Lech Kaczyński i Ivan Gaszparowicz mówili o tym, jak bardzo istotne dla rozwoju państw jest wykorzystanie środków unijnych. Lech Kaczyński zaznaczył, że możliwość skorzystania z pieniędzy unijnych jest swoistą rezerwą w czasach kryzysu gospodarczego. Jego zdaniem, lepsze wykorzystanie funduszy unijnych może pomóc Polsce w walce ze spowolnieniem gospodarczym.

Szczególną uwagę prezydenci zwrócili na współpracę regionów Polski i Słowacji, zwłaszcza Orawy z Małopolską i Śląskiem. Spotkanie obu przywódców było ósmym w historii i ostatnim przed zaplanowanymi na 21 marca 2009 roku wyborami prezydenckimi na Słowacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się