Menu Region

Kraków: Ruszyły studia poświęcone grom komputerowym

Kraków: Ruszyły studia poświęcone grom komputerowym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Krakowie ruszyły studia poświęcone grom komputerowym. Europejska Akademia Gier to pięć kierunków studiów podyplomowych poświęconych tworzeniu gier, które powstały dzięki połączeniu sił Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.
Dziś ponad czterdziestu studentów rozpoczęło pierwsze zajęcia. Studenci płacą trzy tysiące złotych czesnego. Na zajęciach spotykają się sami pasjonaci gier. Wierzą, że przemysł rozrywkowy ma duże perspektywy w polskiej gospodarce.

Akademia jest częścią Europejskiego Centrum Gier powstałego przy Krakowskim Parku Technologicznym. Jak mówi doktor Paweł Węgrzyn dyrektor Akademii z pomysłem na jej utworzenie wyszli sami przedsiębiorcy, którzy narzekają na brak odpowiednio przygotowanych pracowników: grafików i programistów.

Uczelnie szykują się do otwarcia podobnych studiów w normalnym trybie. Akademia to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Jednak w na świecie powstało już kilka podobnych inicjatyw.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się