Menu Region

Antyrządowy protest w Dublinie

Antyrządowy protest w Dublinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Około sto tysięcy osób zebrało się w centrum Dublina, by zaprotestować przeciwko postawie irlandzkiego rządu w obliczu kryzysu gospodarczego. Wiele z nich nie kryło wściekłości z powodu planów opodatkowania państwowych rent i emerytur.
Protest zorganizowały związki zawodowe, które stoją na stanowisku, że pracownicy, którzy nie wywołali kryzysu, nie powinni najbardziej cierpieć. W odpowiedzi centroprawicowy rząd oświadczył, że choć kroki, które podejmuje są trudne i czasem bolesne, to działania takie jako opodatkowanie świadczeń są rozsądne. Rządzący podkreślają, że w obliczu spadających dochodów, państwa nie stać na finansowanie znacznych wydatków socjalnych.

Irlandzka gospodarka znalazła się w recesji we wrześniu 2008 roku. W kraju gwałtownie rośnie także bezrobocie. Bez pracy w styczniu było przeszło 320 tysięcy osób - najwięcej od 1967 roku, od kiedy prowadzone są statystyki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się