Menu Region

SLD zapowiada listę dla lewicy do Europarlamentu ale pod...

SLD zapowiada listę dla lewicy do Europarlamentu ale pod swoim szyldem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie tworzył szeroką listę lewicową, ale pod szyldem SLD. Taką decyzję podjęła Rada Krajowa Sojuszu.
Przewodniczący partii Grzegorz Napieralski mówił, że w SLD nie ma zgody na budowanie struktury jaką określił jako LiD-bis. Podkreślił, że na liście tworzonej przez Sojusz mogą znaleźć się tylko kandydaci lewicowi. Zdaniem Napieralskiego nie do przyjęcia byłaby sytuacja, w której po wyborach, część eurodeputowanych wybranych z listy SLD przeszłaby na przykład do frakcji liberalnej. Skomentował w ten sposób możliwość wspólnego startu z Partią Demokratyczną.

Choć lider SLD mówił, że Rada Krajowa nie rozmawiała o personaliach, ale o perspektywie wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych, to odniósł się do niektórych spekulacji przedwyborczych. Grzegorz Napieralski zaprosił na listy SLD między innymi Włodzimierza Cimoszewicza, Dariusza Rosatiego i Józefa Piniora.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się