Menu Region

Gastarbeiterzy zamiatają Rosję

Gastarbeiterzy zamiatają Rosję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Za kilka lat w Moskwie może nie być ani jednego stróża - Rosjanina. Gazeta "Komsomolskaja Prawda" pisze, że już obecnie większość osób zamiatających ulice rosyjskiej stolicy to przyjezdni z poradzieckich azjatyckich republik.
"Komsomolskaja Prawda" pisze, że gastarbeiterzy mieszkają w fatalnych warunkach - najczęściej w piwnicach bloków. Zarabiają bardzo mało - latem 7, a zimą 9 tysięcy rubli czyli równowartość 700 - 900 złotych miesięcznie. Zarabialiby dwa razy więcej, gdyby część zarobków nie trafiała do pośredników. Przyjeżdżają jednak do Rosji, ponieważ tam skąd pochodzą jest znacznie gorzej.

Na przykład w Tadżykistanie - skąd pochodzi dziewięćdziesiąt procent moskiewskich stróżów - średnia pensja wynosi piętnaście dolarów. W sumie w Moskwie i okolicach pracuje 275 tysięcy Tadżyków. Imigranci twierdzą, że po dwóch latach pracy w Rosji mogą w swej ojczyźnie kupić dom. Dlatego pracują nie zważając na trudności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się