Menu Region

Portal "Uczyć się z historii"

Portal "Uczyć się z historii"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

IAR

Prześlij Drukuj
Materiały edukacyjne dla młodzieży i nauczycieli, archiwalne nagrania, oraz zdjęcia zawiera przygotowany przez Ośrodek "Karta" portal edukacyjny "Uczyć się z historii". Materiały historyczne dotyczą XX wieku.
Koordynator programu "Uczyć się z historii" Alicja Wancerz-Gluza wyjaśnia, że ideą portalu jest zwiększenie roli historii w edukacji. Ośrodek "Karta" chce także pokazać, jak można wykorzystywać niekonwencjonalne metody - zwłaszcza projekty historyczne. Ukazujemy również, jak można się uczyć historii, analizując doświadczenia innych osób, które przeszły przez proces twórczego poznawania i badania i prezentowania ważnych tematów - dodaje Alicja Wancerz-Gluza.


Podkreśla, że materiały zamieszczone na portalu stanowią doskonałe źródło pomysłów na zorganizowanie nietypowych lekcji historii. Portal prezentuje około 70 projektów. Zostały one zorganizowane nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Można je traktować jako inspirację do szukania własnych rozwiązań - mówi koordynator programu.

Alicja Wancerz-Gluza zaznacza, że każdy kto będzie chciał skorzystać z portalu będzie miał do dyspozycji dużą ilość materiałów źródłowych, wykorzystanych przy tworzeniu programów. Z historycznymi projektami można zapoznać się dokładnie odwiedzając stronę internetową www.edukacjahistoryczna.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się