Menu Region

Stadion Narodowy będzie nosił imię Ryszarda Siwca?

Stadion Narodowy będzie nosił imię Ryszarda Siwca?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

IAR

Prześlij Drukuj
Reżyser Maciej Drygas wraz z grupą historyków, artystów i dziennikarzy apeluje do władz stolicy oraz do ministra sportu o nadanie budowanemu w Warszawie Stadionowi Narodowemu imienia Ryszarda Siwca . Stadion powstaje w miejscu, w którym 8 września 1968 roku, w proteście przeciwko interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, Ryszard Siwiec dokonał aktu samospalenia.
Maciej Drygas reżyser filmu dokumentalnego o Ryszardzie Siwcu, podkreśla, że nadając jego imię Stadionowi Narodowemu polskie władze oddadzą niezwykły hołd zapomnianemu bohaterowi. Historyk doktor Antoni Dudek przekonuje, że gest Ryszarda Siwca miał niebywałe przesłanie. Dlatego nadanie jego imienia Stadionowi Narodowemu będzie wielkim hołdem dla jego czynu.

Historyk podkreśla, że Stadion Narodowy budowany jest na Euro 2012, które ma być symbolem jedności europejskiej. To, że obiekt miałby patrona, który oddał życie za wolność Czechów i Słowaków byłoby nie tylko symbolem przyjaźni między Polakami, a naszymi południowymi sąsiadami, ale także pokazywałoby wartości na których buduje się jedność europejską.

List został opublikowany na stronie internetowej "Rzeczpospolitej", każdy kto chce poprzeć inicjatywę Macieja Drygasa oraz Antoniego Dudka może tam złożyć swój podpis.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się