Menu Region

Prezydent spotkał się z ekonomistami i bankowcami

Prezydent spotkał się z ekonomistami i bankowcami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński spotkał się z przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego, bankowcami, a także osobno z Radą Polityki Pieniężnej.
Prezydent ujawnił, że na pierwszym spotkaniu prezes NBP Sławomir Skrzypek przedstawił pakiet nowych działań, "śmielszych niż dotąd, jeśli chodzi o podaż pieniądza". Lech Kaczyński wyjaśnił, że działania te mają między innymi ułatwić bankom udzielanie kredytów. Prezydent dodał, że część przedstawicieli banków zaakceptowała ten pomysł, inni apelowali o odważniejsze działania.

Lech Kaczyński powiedział, że jego spotkanie z Radą Polityki Pieniężnej miało charakter "zapoznawczy". Zapowiedział, że odbędą sie kolejne spotkania z członkami rady, w których wezmą udział już także przedstawiciele banków komercyjnych. Prezydent dodał, że będzie to konfrontacja dwóch stanowisk, ważna ze względu na usprawnienie sektora finansowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się