Menu Region

Chiny domagają się od Rosjan śledztwa ws. zatopionego...

Chiny domagają się od Rosjan śledztwa ws. zatopionego frachtowca

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Chiny zaapelowały do rosyjskich władz o przeprowadzenie gruntownego śledztwa w sprawie zatopienia chińskiego statku handlowego. Do chińskiego MSZ został wezwany rosyjski ambasador. Pekin wyraził "głębokie niezadowolenie" z powodu incydentu, który do tej pory Chińczycy określali jako wypadek.
Zastępca szefa chińskiej dyplomacji Li Hui domagał się także od strony rosyjskiej kontynuowania akcji ratunkowej u wybrzeży Rosji, nieopodal Władywostoku, gdzie doszło do zatopienia statku "New Star".

Pływający pod banderą Sierra Leone frachtowiec samowolnie opuścił port w Nachodce w Kraju Nadmorskim 12 lutego wieczorem. Zarówno chińskie, jak i rosyjskie gazety informują, że wcześniej statek został zatrzymany w porcie w związku z podejrzeniami o przemyt. 15 lutego rosyjskie okręty marynarki wojennej otworzyły w kierunku uciekającej jednostki ogień artyleryjski. W kierunku statku wystrzelono ponad 500 pocisków.

Na pokładzie frachtowca znajdowało się 16 członków załogi - 6 Indonezyjczyków i 10 obywateli Chin. Siedem osób uznaje się za zaginione. Chińczycy zarzucają rosyjskiej marynarce, że przez dobę nie udzieliła pomocy marynarzom z zatopionego statku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się