Menu Region

W izraelskiej telewizji obrażano Jezusa i Maryję

W izraelskiej telewizji obrażano Jezusa i Maryję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Katoliccy biskupi w Ziemi Świętej protestują przeciwko emisji w kanale dziesiątym izraelskiej telewizji satyrycznego programu, w którym obrażano Jezusa i Maryję. W wydanym oświadczeniu biskupi stwierdzili, że chrześcijanie w Izraelu stali się ofiarami utajonego antychrześcijanizmu. Wezwali władze do przeprowadzenia dochodzenia.
Chrześcijanie negują holokaust, więc ja zaneguję chrześcijaństwo - mówił izraelski satyryk Jair Szlein w swoim programie. W skeczach padały sugestie, że Maria zaszła w ciążę w wieku 15 lat z kolegą z klasy, a Jezus zmarł w młodym wieku, bo był gruby i z powodu swojej wagi nie mógł chodzić po wodzie.

Biskupi katoliccy uznali program za "wstrętny atak". W wydanym komunikacie stwierdzili, że wpisał się on w szerszy kontekst ataków na chrześcijan, które od lat powtarzają się w Izraelu. Przypomnieli, że kilka miesięcy temu publicznie spalono Nowy Testament na dziedzińcu jednej z synagog niedaleko Tel Awiwu. W oświadczeniu podkreślili, że chrześcijaństwo wkłada wiele wysiłku w walkę z antysemityzmem, ale w tym przypadku to chrześcijanie w Izraelu stali się ofiarami antychrześcijanizmu.

Satyryk Jair Szlein po protestach biskupów przeprosił arabskich chrześcijan za program.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się