Menu Region

Będzie spotkanie należących do Unii państw Europy...

Będzie spotkanie należących do Unii państw Europy Środkowo-Wschodniej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Na 1 marca premier Donald Tusk zaprosił do Brukseli liderów krajów Grupy Wyszehradzkiej, państw bałtyckich, oraz Rumunii i Bułgarii - powiedział Polskiemu Radiu szef UKIE Mikołaj Dowgielewicz.
Spotkanie odbędzie się rano, kilka godzin przed nadzwyczajnym szczytem Unii Europejskiej, poświęconym kryzysowi gospodarczemu. Przywódcy krajów naszego regionu przygotują wspólne stanowisko na rozmowy z udziałem wszystkich 27 państw. Mają sprzeciwić się protekcjonizmowi gospodarczemu i potwierdzić przywiązanie do zasad wspólnego rynku. To odpowiedź na pomysły krajów Europy Zachodniej, na przykład Francji, która chce wspierać swój przemysł motoryzacyjny. Ale pomoc mają otrzymać tylko te koncerny, które pozostaną w kraju i nie będą przenosić produkcji za granicę.

Spotkanie dziewięciu państw to także okazja do dyskusji o ewentualnym wsparciu z Brukseli, zwłaszcza dla tych krajów, które mają płynny kurs walut. Dotyczy to Polski, gdzie w wyniku kryzysu nastąpił duży spadek wartości złotego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To takie nieekologiczne

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niniol (gość)  •

Po co latać tak daleko? Nie można było tego spotkania urządzić gdzieś w miarę blisko stolic tych państw? Np. w Pradze (która i tak przewodniczy teraz UE)?

odpowiedzi (0)

skomentuj