Menu Region

Robert Małolepszy: Chcę wierzyć w Jej czystość

Robert Małolepszy: Chcę wierzyć w Jej czystość

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

zastępca szefa działu sport

Prześlij Drukuj
Gdy ktoś umiera w młodym wieku, zawsze mówi się, że odszedł zbyt wcześnie. Ale w Jej przypadku ten banalny zwrot brzmi wyjątkowo trafnie. Kamila Skolimowska miała 26 lat. Przed sobą jeszcze długą karierę, bo w młocie późno się dojrzewa.
Przeprowadziłem z Nią kilkanaście wywiadów. Byłem z Kamilą na igrzyskach w Atenach i Pekinie. Zawsze była taka, jak dziś opisują Ją przyjaciele. Wesoła, bezpośrednia, ciepła. Mimo że już jako 18-latka została mistrzynią olimpijską, nigdy nie zadzierała nosa. Tuż przed wyjazdem do Pekinu nie chciała wprawdzie, po raz pierwszy w karierze, udzielić mi wywiadu, ale nie dlatego, że nagle uderzyła Jej sodówka.

Po prostu dojrzała, stała się świadomą sportsmenką, która przed zawodami koncentruje się już tylko na starcie. To ja byłem nieprofesjonalny. Jeśli chce się mieć duży wywiad z kandydatką do olimpijskiego medalu, trzeba umówić się wcześniej. Bo Kamilę, mimo że od Sydney nie stanęła na podium światowej imprezy, zawsze wymieniano w gronie faworytek. Ona po prostu miała wielki talent, kochała młot, a młot kochał ją.

Niestety uprawiała taką konkurencję, że dziś, bez względu na to, jak bardzo byśmy tego nie chcieli, natrętnie nasuwa się pytanie, czy nie jest kolejną ofiarą dopingu. Na pewno usłyszę mnóstwo głosów oburzenia, że dzień po Jej śmierci sugeruję coś, o co nigdy nie była nawet podejrzana! Ale niestety, taki jest współczesny sport. Nie łudźmy się. I to nie sportowcy są winni. Oni bardzo często są tylko ofiarami. Nie mają wyjścia.

Chcę jednak wierzyć, że odeszła "tylko" dlatego, że za bardzo chciała, za mało czasu miała na leczenie starych urazów. Na odpoczynek. Że tylko za bardzo chciała spełnić swe największe marzenie - znów stanąć na najwyższym stopniu olimpijskiego podium.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się