Menu Region

Stany Zjednoczone domagają się danych klientów od...

Stany Zjednoczone domagają się danych klientów od szwajcarskiego banku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rząd Stanów Zjednoczonych domaga się od szwajcarskiego banku UBS ujawnienia informacji o kontach tysięcy Amerykanów, podejrzewanych o unikanie płacenia podatków. Władze USA złożyły w tej sprawie pozew w sądzie w Miami.
Amerykańska administracja wytoczyła UBS proces kryminalny, zarzucając bankowi współdziałanie z klientami w celu uniknięcia płacenia podatków. Wczoraj obie strony zawarły ugodę, w której UBS przyznał się do pomocy obywatelom USA w ukrywaniu kont przed amerykańskim Urzędem Skarbowym i zobowiązał do zapłaty 780 milionów dolarów odszkodowania.

Bank zgodził się też na przekazanie rządowi Stanów Zjednoczonych informacji o kontach 250 Amerykanów, ale odmówił ujawnienia danych na temat tysięcy innych obywateli USA. W tej sytuacji amerykańskie władze postanowiły wytoczyć UBS proces cywilny. Pozew w tej sprawie trafił już do sądu w Miami.

Rząd Stanów Zjednoczonych twierdzi, że w banku UBS rachunki posiada ponad tysięcy 50 Amerykanów. Na ich kontach znajduje się co najmniej 15 miliardów dolarów. Według amerykańskiego prawa, każdy kto posiada na zagranicznym koncie ponad 10 tysięcy dolarów, musi zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Podatek

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jaro (gość)  •

Federalny podatek dochodowy od osób fizycznych jest niezgodny z Konstytucją USA.

odpowiedzi (0)

skomentuj