Menu Region

Lepistoe: Adam wystartuje odmieniony

Lepistoe: Adam wystartuje odmieniony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll, Robert Małolepszy

Prześlij Drukuj
Z Hannu Lepistoe, trenerem Adama Małysza, rozmawiają Anna Przybyll i Robert Małolepszy
W sobotę pierwszy konkurs skoków narciarskich mistrzostw świata w Libercu. Od początku współpracy z Adamem Małyszem zapowiadał Pan, że właśnie podczas tej imprezy nasz najlepszy skoczek osiągnie najwyższą formę. Jak w takim razie ocenia Pan dyspozycję Adama?
On jest w całkiem dobrej formie fizycznej i psychicznej. Udało nam się poprawić odbicie, które szwankowało dotychczas najbardziej.To największe osiągnięcie Adama od czasu rozpoczęcia naszej współpracy.

Na jakie wyniki liczy Pan w Libercu. Czy Adam może obronić złoty medal na średniej skoczni, który wywalczył dwa lata temu w Sapporo?
Nie chcę obiecywać medali. W sobotę będę zadowolony, jeśli Adam będzie zadowolony ze swojego miejsca. Jego samopoczucie jest najważniejsze. A wciąż stać go na wiele. Nawet na walkę o medal.

We wtorek Małysz rozkręcał się ze skoku na skok. W pierwszej serii treningowej był siódmy, w drugiej trzeci, ostatnią wygrał. Można z tych skoków wyciągać jakieś wnioski, zważywszy, że w treningu nie wzięły udziału najlepsze ekipy?
Sami odpowiedzieliście sobie na to pytanie. Trudno przewidywać wyniki sobotnich zawodów z dwóch powodów. Po pierwsze, jak wspomnieliście, nie skakali najlepsi, czyli Finowie, Norwegowie, Austriacy i Niemcy [we wszystkich trzech seriach treningowych wzięli jednak udział Thomas Morgenstern i Simon Ammann - red]. Po drugie na skoczni panowały skrajnie trudne warunki pogodowe, wiał silny wiatr. Adam skakał nieźle, ale gdyby nie wiatr, jego wyniki byłyby lepsze. Znacznie lepiej.

Gdy we wtorek zapytaliśmy Adama o to, co wie o skoczniach w Libercu, stwierdził, że niewiele. Coś więcej da się powiedzieć po wtorkowym treningu?
Profil średniej skoczni w Libercu jest trudniejszy od profilu tej dużej. Zwłaszcza dla Małysza. Dlatego uważam, że Adam, choć uchodzi za specjalistę od średnich obiektów, trochę większe szanse będzie miał na dużej skoczni. Generalnie jednak, jak ktoś jest w formie, to na obu obiektach może osiągnąć sukces. Pod tym względem nic się w skokach nie zmieniło od lat.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się